Oferujemy sprzedaż, doradztwo, montaż oraz serwis klimatyzacji, rekuperacji Wrocław

(+48) 789 11 41 41 biuro@klimat-center.pl ul.Kosmiczna 5, 52-226 Wrocław

Pompy ciepła


pompa ciepła

Pompy Ciepła C&H to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą chronić środowisko naturalne, oszczędzając jednocześnie energię i minimalizując koszty eksploatacji.

Są to systemy grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii (energię słoneczną) do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Charakteryzują się cichą pracą, prostą obsługą i wysokim komfortem użytkowania. Oddawanie ciepła najczęściej następuje poprzez ogrzewanie podłogowe.

Pompy Ciepła C&H objęte są 5-letnią gwarancją.


ZALETY SYSTEMU:

  Nowoczesna technologia 

Do niedawna system ogrzewania pomieszczeń mógł być zorganizowany na podstawie jednego z 2 źródeł: spalanie różnego rodzaju paliw, lub energią elektryczną. Pierwszy typ ciepłą przewiduje wykorzystanie trudno odnawialnych zasobów Ziemi, jak również ryzyko z wiązane z wykorzystaniem ognia/wybuchowych źródeł ciepła w pomieszczeniu .Drugi wykorzystuję energię odnawialną , ale bardzo ograniczony pod względem skuteczności . Nowoczesny system grzewczy, utworzony na podstawie powietrznej pompy ciepła C&H z technologią falownikową  pozwala kilkukrotnie zmniejszyć zużycie energii na ogrzewanie i chłodzenie, oszczędzając pieniądze i zwiększając bezpieczeństwo w domu właściciela

Oszczędność

Instalacja systemu nie wymaga sporządzenia i zatwierdzenia projektu instalacji gazowej i jej kosztownej procedury podłączenia w budynku, a w porównaniu z konwencjonalnym ogrzewaniem elektrycznym  powietrzne pompy ciepła są prawie 5 razy wydajniejsze. Pompy ciepłą C&H mają wskaźnik efektywności 4,5  co oznacza że z 1 kW poboru energii energetycznej zapewniają 4,5 kW ciepła lub zimna.

Wszechstronność

Istotną zaletą powietrznych pomp ciepła C&H, w porównaniu  z konwencjonalnymi systemami jest jego uniwersalność. Jeżeli wcześniej systemy grzewcze  mogły być połączone z tylko z C.W.U, a system chłodzenia stanowił odrębny układ , to teraz problem stworzenia komfortowego mikroklimatu w domu jest rozwiązywany za pomocą jednego wysoce wydajnego systemu który zmniejsza koszty zarówno instalacji jak również późniejszego utrzymania.

Opcje podłączenia systemu 

Wariant 1: Podłączenie systemu ogrzewania (chłodzenia ) w podłodze

pompa ciepła 1

Wariant 2: Podłączenie C.O oraz C.W.U

pompa ciepła 2

Wariant  3 Podłączenie zasobnika C.W.U i elementów dla ogrzewania (grzejniki itd.) oraz chłodzenia (klimakonwektory).

pompa ciepła 3